Zatímco v Litoměřicích se průvod masek odehrál v centru města, ve Štětí nadšenci provázeli vůz s kapelou více než dvoukilometrovou trasu ze Stračí.

Dopolední program na Mírovém náměstí zahájila masopustní zabíjačka, slavnost ukončila Loupežnická pohádka a koncert Staročeských heligonkářů. Také ve Štětí si návštěvníci na Novém náměstí mohli pochutnat na svátečních dobrotách. Po odevzdání klíčů od města starostou se cháska vydala k bujarému tancování, které doprovázela skupina Švejk Band. Pěknou trasu absolvoval průvod masek a jejich příznivců po předání masopustního práva v Michalovicích, když zavítal přes Třídomí na Knobložku, Malíč a zpět k připravenému pohoštění.

Do Hrobců a místní části Rohatců se masopust vrátil po dlouhých letech. Obecní úřad nenechal nic náhodě. Už v lednu doplnil tradiční čtení v místní knihovně o ukázku tvorby masopustních masek. Vyplatilo se to, průvod hýřil pestrými kostýmy. „Myslím, že se nám obnovení tradice masopustní oslavy vydařilo. Ani jsme nečekali, že se budeme muset zastavovat u tolika stavení, kde pro nás hospodyňky připravily pohoštění. Děti i dospělí si nechali na přípravě masek záležet. Jen v Rohatcích nás bylo na třicet, další přibyli v Hrobcích, kde průvod skončil u kulturního domu porážkou kobyly," uvedla vůdčí postavička průvodu, laufr vybavený dlouhým bičem.

V sobotu slavnosti přálo počasí, nedělní pošmourno nepokazilo náladu početnému průvodu v Libochovanech, kde se masopust slavil už pošesté. Také zde čekalo na účastníky bohaté pohoštění a zábava s bohatou tombolou.

V úterý se masopustní radovánky přesunou do Roudnice nad Labem, kde se dva průvody sejdou v 16 hodin nejprve na Husově náměstí, kde budou účastníci dobývat faru, a poté se vydají před radnici na Karlově náměstí, aby apelovali na vydání klíčů od města. Slavnost bude pokračovat zábavou a svátečním pohoštěním.

Oslava masopustu končí v sobotu 5. úštěckým masopustem. Začíná na Mírovém náměstí v 9 hodin, v 10 a ve 14 hodin proběhnou průvody masek, kterým bude předcházet přílet prasete z radnice a zakončí je proces s pašíkem za jeho chlípnosti a obžerství. Program pokračuje až do 17 hodin.