U příležitosti státního svátku bylo oceněno medailemi i několik občanů okresu. Na jirkovském zámku Červený hrádek převzalo 48 příslušníků Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje medaile Za věrnost. Z litoměřického územního odboru obdržel medaili II. stupně po 20 letech služby nprap. Miloslav Müller, medaili III. stupně po deseti letech služby kpt. Pavel Vašíček, nprap. Jitka Eretová (bývalá spolupracovnice Litoměřického deníku), nprap. Vladimír Janoušek a nprap. Radek Vevruška.

Nejvíce lidí, odhadem přes devět tisíc, navštívilo 6. den českých řemesel v Úštěku, kde pořadatelé oslavu státního svátku pojali v duchu zemské výstavy, respektive prvorepublikového jarmarku. Oslava měla nejen rekordní návštěvnost, ale také účast přes 200 stánků převážně s řemeslnými a farmářskými produkty. Všem přálo počasí.

„Úštěcké slavnosti mě opět nezklamaly, jezdím sem s rodinou a přáteli několikrát do roka a vždy si tu připadám jako v jiném světě. V historickém jádru města panuje pokaždé správná atmosféra, na advent přijedeme znovu," uvedla Věra Černá z Prahy.

Radost z podařené oslavy měl samozřejmě její hlavní organizátor Libor Uhlík: „Měl jsem obavu z počasí, ale to nám opět přálo. Návštěvníci se bavili a myslím, že programem jsme je alespoň na několik hodin vrátili do období, kdy v republice panovala prosperita, národní hrdost, vytříbené chování a elegance a také osobnosti v čele s T. G. Masarykem. Některé tyto atributy mnoha našim současným „elitám" i obyčejným lidem v současné době trochu chybí. Byl bych rád, kdybychom se duchem první republiky inspirovali."

Prvorepublikové období bylo připomenuto osobností prvního prezidenta, který se v doprovodu legionářů a pořadatelů prošel náměstím, prohlédl si stánky a pozdravil se s řemeslníky. Řada prodejců i návštěvníků podpořila atmosféru dne stylovým oblečením, do prvorepublikového období vyzdobilo své výkladní skříně několik majitelů obchodů. Eleganci té doby připomenula módní přehlídka salonu Vera Petroo, pouliční umělci, harmonikář, flašinetář, klaun Vojta Vrtek či retro kapela.