Účastníci mohli v sobotu přispět svým startovným a spolu s ostatními vydražit dresy HK Město Lovosice, finalistů letošního mistrovství ČR, kteří se běhu rovněž aktivně zúčastnili.

Pořadatelé připravili pro běžce podle jejich výkonnosti tři tratě o délce jeden, tři a deset kilometrů. Nejkratší trať mohli běžet rodiče s dětmi i s kočárky. „Překvapila nás vysoká účast zhruba 300 běžců. Nejdelší trať s otočkou u malé vodní elektrárny u Třeboutic běželo téměř 100 běžců. Vybrali jsme zhruba 52 tisíc korun a téměř 2 000 korun za dražbu dresů. Všem běžcům děkujeme za účast a podporu hospice. Poděkování patří zvlášť lovosickým extraligovým házenkářům a všem, kteří se s námi na benefiční akci podíleli," uvedla manažerka propagace hospice Irena Vodičková.

Získaná částka je příjemným počinem, ale stačí pokrýt jen několik dnů poskytované péče o jednoho pacienta. Hospic se svými podporovateli proto v benefičních akcích pokračuje. Na 11. června od 17 hodin v Gotickém hradu uskuteční aukci výtvarně zpracovaných obrazových rámů. Jeden z tradičních partnerů, nadační fond Kalich, zajistil na 16. června koncert Spirituál kvintetu. Za příznivého počasí se uskuteční od 18 hodin na Dómském pahorku.