Ve sklepení pod Pfannschmidtovou vilou v Lovosicích představili svá vína vinaři z Mělníka, ze Slaného, z Řehlovic nebo dokonce až z Karlštejských vinic či od Nechranické přehrady. Zajímavostí celého koštu byla premiéra vinařství Liběchov, které hospodaří na vinicích mezi Štětím a Mělníkem.

Milovníci vína tak měli vůbec poprvé možnost ochutnat plody z liběchovských svahů. „Liběchovské vinařství slavilo u návštěvníků velký úspěch. Svědčí o tom i fakt, že jako první vyprodali svůj sortiment,“ prozradil spoluorganizátor akce Michal Závada. O dobrou zábavu všech návštěvníků se postaral harmonikář, rockotéka a nechybělo ani občerstvení.

Druhou zajímavostí koštu byl fakt, že se pravděpodobně jednalo o poslední akci, která se ve sklepení v současné podobě konala. Po koštu bude podzemní prostor zakonzervován a město zde plánuje vybudovat muzeum. „O budoucnost koštů projevili nejen vinaři, ale návštěvníci velký zájem a obdržel jsem mnoho dotazů, ne to, jak to s nimi bude dále. Letní košt vín se zřejmě bude konat ve sklepení pod Kulturním domem Lovoš,“ dodává Michal Závada.