V pátek 22. prosince ve 12.02 hodin odjel z nového autobusového nádraží v Lovosicích první autobus. Slavnostním přestřižením stuhy tak byla oficiálně dokončena rekonstrukce nádraží započatá 19. června. Revitalizace se obešla bez větších komplikací.

„Dodavatelská firma, technický dozor a projekční kancelář odvedli výtečnou práci. Po celou dobu byl postup realizace stavby řízen profesionálně a na vysoké úrovni. Díky tomu dnes otevíráme nové, krásné a moderní nádraží,“ uvedl na slavnostním otevření starosta města Milan Dian.

Nádraží má pět nových nástupních ostrůvků a dvě náhradní nástupiště. Všechny ostrůvky jsou opatřené novým informačním systémem, který slouží pro informování cestujících o spojích a případném zpoždění. Začátkem roku přibude také informační kiosek, kde budou k dispozici další informace včetně aktualit z města. Na jaře proběhne také dosetí trávníků a výsadba zeleně.

Město za rekonstrukci celkem zaplatí zhruba 23 milionů z původních 29 milionů. Až 18 milionů pokryje Evropská unie a státní rozpočet.