„O dotace jsme žádali několik let po sobě. Ve finále se nám ji podařilo získat od ministerstva pro místní rozvoj. Sice nám ta částka nepokryla většinu nákladů, ale investice do vzdělání a sportu dětí je pro nás důležití,“ říká starosta Straškova-Vodochod Ondřej Švec.

Hřiště je oficiálně otevřené od 1. září, ve zkušebním provozu však fungovalo už o letních prázdninách. Primárně je určené pro potřeby školy, děti tam ale čas mohou trávit také odpoledne a přístupné je také pro sportovní spolky v obci.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Další větší investicí, kterou ve Straškově podařilo letos dokončit, bylo odkanalizování budovy s obecními byty pro sociálně slabé. Jedná se o bývalý vepřín, kde už před lety vznikly byty pro romské rodiny.

Takto prosekávali doksanští rybáři díry do ledu letos v únoru. Průduchy zajistí rybám dostatek vzduchu.
Naší budoucností jsou děti a mládež, říká předseda doksanských rybářů Šťástka

„Je tam celkem devět bytů, kde žije přibližně 50 stálých obyvatel. Léta jsme museli septiky vyvážet, což nás stálo nemalé prostředky. V době, kdy jsme nemohli tyto odpadní vody odvážet na naší čističku, ale do Litoměřic nebo do Ústí, se cena dopravy velmi prodražovala,“ vysvětlil starosta s tím zhruba 500 metrů nové kanalizace, která se napojila na tu stávající, vyšlo na čtyři miliony korun. Obec ní úřad nechal na začátku léta opravit také silnici, která k objektu vede.

Co se ve Straškově-Vodochodech chystá dalšího, například o plánech na revitalizaci bývalého koupaliště, si můžete přečíst v následujících dnech v připravovaném rozhovoru se starostou obce Ondřejem Švecem.