Budova Kulturního střediska Lovoš by už na začátku příštího roku mohla ztratit punc šedivého socialismu, díky kterému bez kulis posloužila i jako prostor pro natáčení retro filmu Probudím se včera.

Proměna omšelého kulturního domu a bývalé restaurace nižší cenové kategorie má být zcela zásadní a nově vzniklé Kulturní centrum Lovoš kromě modernizovaného sálu nabídne i elegantní kinokavárnu.

V budově se právě dokončují bourací a vyklízecí práce, které provádí Technické služby města. V další fázi oprav bude kompletně nová elektroinstalace, výměna topných těles, rekonstrukce sociálního zařízení a vnitřní vybavení, které vybere designérka projektu Monika White. Ta se podílela například na rekonstrukci budovy prvorepublikového bývalého nádraží v Litoměřicích.

Likvidace špatně uděláné kašny na "zeleném" náměstí v Lovosicích
FOTO: Fontána na lovosickém náměstí mizí. Byla nebezpečnou pastí

Další opravy už budou na bedrech firmy, která zvítězí v právě probíhajícím výběrovém řízení. „Vítězná firma obstará opravy sálu, foyer, šatny a baru,“ říká Vojtěch Krejčí, ředitel kulturního střediska.

Ve třetím patře má dokonce vzniknout další velký bar s posezením a pohovkami, který bude sloužit jako odpočinkové místo při plesech a velkých zábavách.

Rekonstrukce v Kulturním středisku Lovoš.Zdroj: Deník / Pech Karel

Zcela zásadní proměnou projde i brand, neboli obchodní značka kulturního centra. Zastaralé označení středisko zmizí a oficiální název bude Lovoš s podtitulem Kulturní centrum. „Jsou hotová loga a grafické vizuály, připravují se i nové webové stránky, celý brand obstarává firma HMD Creative Studio,“ doplňuje Krejčí.

Pod hlavičkou kulturního centra pak bude fungovat několik projektů – LOVO Café, LOVO Divadlo, LOVO Bar, LOVO Startup a LOVO Děti.

Dokončení oprav je v plánu na polovinu února příštího roku, aby se co nejméně narušila plesová sezóna. Stavební úpravy v kavárně by potom měly končit na přelomu března a dubna, výběrové řízení na jejich zhotovitele se bude vyhlašovat již na přelomu října a listopadu letošního roku.

Na rekonstrukci sálu a prostor kolem bylo z rozpočtu města vyčleněno 7,5 milionu korun. Částka na vybudování kavárny bude známá až po zpracování projektu.

Jediným shodným prvkem, který zůstane v kinokavárně zachovaný, budou původní klenby a industriální sloupy.
Kinokavárna v Lovoši nabídne filmy i koncerty