Přání: Tyršův most

„V této složité době je velmi důležité, abychom se vzájemně podporovali a pomáhali si," vyzval v krátkém projevu pár minut před 18. hodinou starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a vzápětí vyslovil další své přání: „Doufám, že nám všem Ježíšek nadělí zprůjezdnění Tyršova mostu." Připomněl ale i další letošní „dárečky", například zmodernizované autobusové a horní vlakové nádraží, opravu sítí na náměstí, zateplení budov pěti škol.

Potom už všichni přítomní společně odpočítali rozsvícení stříbrného smrku, který radnici věnoval dárce z Fillovy ulice v Litoměřicích. Zapojili se i členové sboru Páni kluci, kteří předtím v historickém centru města zazpívali několik českých i slovenských koled a vánočních písní.

Na první adventní neděli naplánovali rozsvěcení stromu také v Roudnici nad Labem. Stovky lidí přilákal na Karlovo náměstí s událostí spojený vánoční koncert Petra Kotvalda.

Slavnostní rozsvěcení symbolů Vánoc bude už dnes 30.11. pokračovat v Hoštce, v úterý 1. prosince pak ve Štětí. Poté přijdou na řadu Terezín, Lovosice a na závěr Budyně nad Ohří.