Takzvaná Cargo Gallery kotví na nábřeží Labe pod Tyršovým mostem do neděle. Od pondělí 18. května zve na 1. ročník Cargo Art – mezinárodní výstavu nekomerčního umění, která představuje výběr osmnácti autorů z Česka, Slovenska a Německa, a to napříč výtvarnými obory. Výstava je přístupná zdarma.
Ve středu 20. května se na palubě lodi odehraje historicky první velký koncert. Kapela Monkey Business při příležitosti svého 15. výročí vystoupí od 19.30 hodin.

Muzikanti loď znovu obsadí o víkendu při takzvaném Cargo Jam. Jedná se o soutěžní přehlídku osmi kapel, čtyř z obou stran hranice, z nichž vítězná získá finanční odměnu. V sobotu program začíná v 11 hodin Piano Workshopem, v 15 hodin vystoupí Sen noci svatojánské Revival Band, poté od 17 hodin Tjeremin, od 19 Divided a od 21 hodin ORC.

V neděli od 15 hodin zahrají Lasse Reinstroem, od 17 Radiphon, od 19 Lidoví léčitelé a od 21 hodin Lola běží.Vstupné na oba dva dny je opět zdarma, program navíc doplní svým vystoupením žongléři.

Historie lodi Niké sahá do 50. let 20. století. Nákupem ji tři přátelé Květoslav Vršovský, Daniel Adam a Miloš Burkhardt fakticky zachránili před sešrotováním, kam se chystala. Náklady na její přestavbu byly zhruba třicet milionů korun. Potřebné peníze se nadšencům podařilo získat z evropského programu Cíl 3, který podporuje přeshraniční spolupráci mezi Českem a Saskem. Cargo Gallery hodlá od jara do podzimu nabídnout mezi Prahou a Drážďany množství různých akcí.