Rovnou stovku lip podél cesty na bájnou horu Říp vysadili dobrovolníci 17. listopadu 2018 a iniciovala ji Nadace Partnerství. Svůj strom tam mají i bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová s manželem Petrem Koukalem. Na druhém místě se v Ústeckém kraji umístila Alej života v Podbořanech a třetí skončila Lipová alej v Areálu Palme v děčínských Křešicích. Celorepublikově se absolutní vítězkou stala památná alej u Rakovnického potoka, kterou tvoří lípy, jilmy a javory.

Dřevěná rozhledna poblíž Tašova je připravena ke kolaudaci. Celou konstrukci vyrobil tesař Martin Andráš ze Žitenic
FOTO: Nová dřevěná rozhledna u Malečova je hotová, čeká na kolaudaci

„V devátém ročníku soutěžilo rekordních 96 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, kterým svůj hlas poslalo více než 7,5 tisíce lidí. Jsme nadšeni, že rok od roku počet nominovaných alejí stoupá. Je vidět, že lidé mají o aleje zájem a na krásná zákoutí naší krajiny jsou patřičně hrdí,“ řekla Karolina Kostićová z Arniky.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli.

Stadion Litoměřice ilustrační
Přestřelku v Kalich aréně ovládl osmi brankami Stadion

Celkové výsledky ankety za rok 2019 najdete na www.alejroku.cz/2019/vysledky-2019.