Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Pro „deváťáky" byl na výstavišti připraven bohatý program

Litoměřice - Policisté se setkali s žáky devátých tříd základních škol na dvanáctém ročníku preventivní akce „Do života bez karambolů". V prostorách litoměřického výstaviště nabídli „náctiletým" dopolední program zaměřený na prevenci kriminality, bezpečnost v silničním provozu a základy poskytnutí první pomoci.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Akce Do života bez karambolů v Litoměřicích.Foto: archiv Policie ČR

Na čtrnácti stanovištích se školákům věnovali kromě policistů i zástupci ČČK, K-centra, Městské policie Litoměřice, Vězeňské služby Litoměřice, Probační a mediační služby ČR, litoměřického Plamínku, litoměřické autoškoly Tománek, poj. Generali, roudnické paintballové střelnice a svou pomocí přispěli také studenti 1. KŠPA.

Na stanovišti autoškoly Tománek se mladí lidé dozvěděli základní informace o podmínkách pro získání řidičských průkazů na motocykl či automobil a zhlédli krátké videosekvence z bezpečnosti v silničním provozu. Na stanovišti K-centra si žáci připomněli škodlivost drog a riziko spojené s jejich užíváním. Neméně zajímavé bylo stanoviště první pomoci s ukázkou simulované nehody včetně poraněných účastníků, které bylo třeba neprodleně ošetřit.

Zástupci Probační a mediační služby seznámili účastníky akce s cílem a posláním této instituce. Činnost policie žákům přiblížilo stanoviště poříční a dopravní policie, kriminalistický technik a policisté z pořádkové jednotky.

Jedno ze stanovišť umožnilo žákům nahlédnout do života lidí s handicapem a vyzkoušet si, že i při plnění běžných úkonů, které nám připadají být jednoduché, mohou mít lidé se zdravotním postižením nesnáze.

Pojišťovna Generali poskytla osobní vozidlo simulující dopravní nehodu, ve kterém si všichni účastníci mohli vyzkoušet pocity při havárii a uvědomit si důležitost použití bezpečnostních pásů.

O zpestření se postaralo stanoviště s brýlemi, které simulují požití alkoholických nápojů a také střelba na paintballové střelnici. Akce se zúčastnilo více než 200 žáků a každý z nich na závěr obdržel reflexní prvek, jehož nošením zvýší svou viditelnost a bezpečnost při pohybu v dopravním prostředí.

Celá akce probíhala za překrásného slunečného počasí a na závěr mohli všichni účastníci pobýt také u stánku s občerstvením, kde pro ně bylo připraveno něco dobrého k zakousnutí.

Preventivní projekt Policie ČR se uskutečnil za velké podpory města Litoměřice a za poskytnutí perfektního servisu a zázemí patří velký dík také vedení litoměřického výstaviště.

Pavla Kofrová

Autor: Redakce

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výběr taneční skupiny DMC Revolution se probojoval na světový šampionát v Leidenu.

Děti s rytmem v těle válí hip-hop. Prodraly se až na mistrovství v Holandsku

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Stavba výzkumného centra v kasárnách začne už v listopadu

Litoměřice - Vize moderního vědeckovýzkumného centra v bývalých Jiříkových kasárnách v Litoměřicích se přiblížila. Jeho stavba začne už v listopadu.

Bývalému starostovi Úštěku hrozí za dotace 10 let vězení

Úštěk - Krajský soud začal projednávat údajné dotační podvody.

Duo Sex Culomets říká: Kulomety jsou víc než pistole

Litoměřice - V Litoměřicích začal v sobotu 14. října osmý ročník divadelní benefice ochotnických souborů. Den před jeho začátkem se v music klubu Baronka konal benefiční večer, kde vystoupilo s premiérou nové hry divadlo Sex Culomets.

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení