Celkem osm z nich se pak utkalo v soutěži, jejíž hodnocení v sobotu probíhalo v budově litoměřické Lesní správy. Nejvíce bodů za svou pečlivou práci získal Martin Benák.

Obnovili kroužek
„Hodnotili jsme celkový dojem modelů, geometrii, kamufláž, doplňky či opotřebení," sdělil Aleš Kryšpín z klubu KLM, který má dnes přes deset členů a podařilo se mu také obnovit kroužek pro děti.

„Začal letos v říjnu a funguje pod technickým klubem. Zatím máme k dispozici maličkou dílnu, ale věříme, že zázemí se do budoucna zlepší, neboť se připravuje budova pro techniky u pokratických závor," dodal Aleš Kryšpín s tím, že i děti se brzy pustí do soutěžních klání.

Nejmladším účastníkem soutěže byl tentokrát devatenáctiletý student litoměřického gymnázia Jakub Nademlejnský (na snímku).

„K modelaření mě přivedl můj táta, vyjel jsem na pár soutěží a pak už mi to zůstalo. Záliba je to časově i finančně náročná. Na druhou stranu bych chtěl studovat technické obory, takže ty dovednosti z techniky, ale i chemie nebo geometrie snad využiji," řekl.