Zástupce spolku Radek Kubala přiblížil, že lidé na brigádu se sjeli z nejrůznějších míst. „Přijeli sem dobrovolníci z blízkého okolí ale také ze vzdálenějších měst, například z Prahy, Roudnice nad Labem, Děčína nebo Ústí nad Labem,“ popsal Kubala. Brigádníci vyřezávali nálety v tělese dráhy, tak aby byla trať průchozí pro připravovanou stezku pro pěší, která tu povede. „První turistický pochod se bude konat v sobotu 21. března. Vyrážet se bude z Úštěka a cíl je v Zubrnicích,“ pozval Radek Kubala.

Stanici v Levíně proslavil hlavně film Páni kluci, který se na nádraží v roce 1975 natáčel. „Brigádníci měli také možnost se do role pánů kluků na chvilku ponořit. A to také díky fotografiím z natáčení a krátké besedy o filmu se členy spolku přímo v místě,“ doplnil Kubala s tím, že v letošním roce chystá spolek oslavy 45. výročí natočení dnes už kultovního filmu, který budou spojeny také se 130. výročím zprovoznění lokálky. Kromě oslav čeká na členy spolku a jejich podporovatele také mnoho práce.

„Chystáme dvě náročné rekonstrukce mostních objektů. Největší výzva bude přejezd nad obcí Klínky. Pro představu, přejezd včetně zabezpečení, elektropřípojky, návěstí a legislativy vychází na 9 až 15 milionů korun. Zkusíme si s tím poradit pomocí sponzoringu větších firem, které poptáváme už nyní ve fázi projekční přípravy,“ řekl Deníku už před časem člen spolku Petr Toman. Trať byla zrušená v roce 1978. Spolek Zubrnická muzeální železnice po letech snažení nejprve zprovoznil úsek z Velkého Března do Zubrnic. Tam s podporou kraje provozuje během sezony turistické vlaky. Loni se mu částečně podařilo obnovit kolejiště v Lovečkovicích.