„Akce se zúčastnila kompletně celá škola, to znamená zhruba 470 žáků a 35 pedagogů," upřesnil nynější ředitel školy Karel Kynzl.

DÁLE ČTĚTE: Dětský den na ZŠ Masarykova připravili deváťáci

Společné focení
Děti i dospělí se na předem nakreslenou číslici začali rovnat hned po začátku vyučování po osmé hodině ráno. Fotoreportér Deníku Karel Pech je pak společně zvěčnil na fotografiích pořízených z vrtulníku.

Významné jubileum se však vedení školy chystá teprve oslavit. Všechny bývalé pedagogy, zaměstnance, žáky i příznivce zve už nyní na událost, která se uskuteční na začátku nadcházejícího školního roku dne 4. září od 9 hodin v areálu školní zahrady.

„Slavnostní zahájení oslav za přítomnosti vedení města, významných osobností, čestných hostů a všech ostatních je naplánováno na 10. hodinu," uvedl ředitel Kynzl.

DÁLE ČTĚTE: Jaký byl na ZŠ Masarykova Den frankofonie?

Souhlas prezidenta
Stavba budovy, kde Masarykova základní škola Litoměřice, dodnes sídlí, začala podle historických pramenů už v roce 1934. Slavnostní poklepání základních kamenů z Řípu, Kalicha a Radobýlu se uskutečnilo přesně 27. května 1934. Práce pak trvaly přes rok. Souhlas s pojmenováním školy po prezidentu T. G. Masarykovi tehdy dokonce vydala prezidentská kancelář.

NA OSLAVU 80. VÝROČÍ od založení Masarykovy základní školy Litoměřice, která se uskuteční 4. září 2015 v areálu školní zahrady, zve současný pedagogický sbor.