Před litoměřickým kulturním domem se v úterý sešlo asi 30 až 40 lidí. „Ve čtvrtek se bude konat zastupitelstvo,“ připomněla Alena Rožcová z výboru. „Radní nás chtějí ukolébat rozhodnutím, že se neprodá 100 procent, nemocnici chtějí prodat nějakým podílem,“ uvedla.

Podle ní to zaznělo ze starostových úst na jednom ze setkání zaměstnanců nemocnice s vedením města a tím ze zdravotnického zařízení. „Naším záměrem ale je, aby nemocnice zůstala 100procentně v majetku města. Kdo souhlasí, přijďte na zastupitelstvo,“ vyzvala Rožcová přítomné.

Od kulturního domu se přesunuli protestující s příznivci před Hrad, kam mířili zastupitelé na pracovní jednání předtím, než se ve čtvrtek sejdou „naostro“. Pod napnutou plachtou „Zachraňme nemocnici“ museli do Hradu projít nejen opoziční zastupitelé, kteří s výborem sympatizují.

Prošli tudy i radní, kteří jsou podle předchozích proklamací pro prodej litoměřického zdravotnického zařízení z ekonomických i personálních důvodů. „Ani za socialismu nebyly dvě nemocnice na okres, je to neudržitelné,“ řekl odpůrcům záměru radní a předseda dozorčí rady nemocnice Leoš Vysoudil.