Sportoviště vyrostlo u azylového domu Naděje v Želetické ulici, využívat ho mohou nejmladší klienti zařízení, kterých je zhruba čtyřicet, ale i veřejnost. Jak prozradila Miroslava Najmanová z městského úřadu, výstavba hřiště se ale neobešla bez drobných úskalí.

„Nápad udělat něco se zdevastovaným prostorem, který by mohl sloužit dětem, jsme měli už v roce 2013. Téměř rok jsme ale čekali na povolení ke kácení topolu, který se na pozemku nacházel. Následně jsme na hřiště získali dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a mohli tak postupně začít s realizací," popsala Najmanová.

Podle Venuše Brunclíkové, vedoucí odboru územního rozvoje města, další problém vyvstal při řešení povrchu hřiště. „Měl být umělý, energetici ale trvali na tom, že musí být rozebíratelný. Zvolili jsme proto zámkovou dlažbu a nakonec jsme rádi. Je totiž odolnější," řekla.

Vybudování hřiště, které má nyní ve výpůjčce a správě nezisková organizace Naděje, stálo přibližně 605 tisíc korun, 274 tisíc činila dotace ministerstva, zbytek platilo město. Vstup na hřiště je zdarma.