Pietní akt se letos na litoměřickém hřbitově konal ve spolupráci s litoměřickým biskupstvím u příležitosti právě uplynulých 19 let od generálova úmrtí. Účastníci piety se sešli u kříže na hřbitově, kde biskup Jan Baxant sloužil zádušní mši, na jejímž začátku proletěly nad hřbitovem dva letouny Gripen Armády České republiky, jako pocta jejich bývalému „spolubojovníkovi“.

Odtud se všichni následně přesunuli ke hrobu generála Chábery. „Na válečného hrdinu, generála Františka Cháberu, vzpomínáme každoročně. Je totiž nesmírně důležité připomínat si historii a činy našich hrdinů. Obzvláště v kontextu dnešní doby, kdy naši vojáci bojují v zahraničních misích a někteří politici o smysluplnosti pochybují,“ uvedl místostarosta Litoměřic Karel Krejza, který je jako poslanec Parlamentu zároveň členem Výboru pro obrany Poslanecké sněmovny.

Čest generálovi vzdali, a věnec na hrob položili, i zástupci letecké základy v Čáslavi, která nese jeho jméno, vojenští nadšenci v dobových uniformách RAF, rodinní příslušníci i obyvatelé města Litoměřice.