„Jsem ráda, že se nás i přes vedro sešlo tolik. Že jsme vyměnili koupaliště za důležité setkání,“ řekla jedna z organizátorek litoměřických setkání Renata Vášová odhadem víc než dvousethlavému shromáždění před radnicí.

Naděje a víra, že jde něco změnit. To jsou hlavní důvody, proč se vrací do veřejného prostoru přesně po 30 letech advokátka Radka Šumerová, která byla jednou z řečníků. Lidé jí tleskali, když jako další důvod k demonstraci zmínila proklamace prezidenta Miloše Zemana.

Advokátka pochválila mladé lidi z Milionu chvilek pro demokracii, kteří v úterý iniciovali podobné demonstrace v celé zemi. „Podařilo se jim něco neskutečného, zmobilizovali občanskou společnost. Ta vyrostla za oněch 30 let, za což vděčíme předchozím vládám,“ dodala Šumerová a pozvala lidi na pražskou Letnou, kde se má příští neděli konat zatím největší demonstrace proti premiérovi.

Také v Brozanech nad Ohří se v úterý sešlo více než padesát odpůrců Babišových kroků, jak Deník informovala Martina Danišková z městyse. Radka Černá z Roudnice nad Labem dodala, že tam se sešlo cirka 150 až 200 lidí.