V úterý 17. května se publiku představili tanečníci s programem, ve kterém se na pódiu vystřídalo téměř osm desítek účinkujících. Středeční program patřil žákům hudebnímu oboru, především těm, kteří studují hru na klavír, ale i akordeon, trubku, flétnu, violoncello, či zpěv.

Pod vedením pedagogů Petry Běláčové a Kateřiny Kovaříkové dostali v úterý příležitost nejmladší i pokročilí adepti tanečního oboru. Dětsky roztomilé a přitom působivé bylo třeba pásmo „Prší“, při kterém pódium rozkvetlo roztancovanými paraplíčky. Při pásmu „Kuřátka“ se jeviště proměnilo ve dvorek s devíti „kuřátky“ a obřím kohoutem (roli si zahrál jeden z rodičů).

Potlesk sklidili tanečníci i za choreografii i provedení pásem „Co se děje na obloze“, „Čertovskou polku“, „Malého prince“ a další čísla, stejně tak i za magicky tajuplná pásma vybízející k přemýšlení a k imaginaci, jako třeba „Skrz“, „Přetvářím, před tváří se…“„Dej mi své jméno“, nebo „Za čím nás to vlastně táhne“. Zaujaly i pohybové studie „Antické sochy“, „Podzemní svět“, „Spoutaná“, „Lítej“, po pódiu se plazily „Ještěrky“, dívky si zkusily „Být lehké jako pírko“, atd.

„Většinu vystoupení si tvořily děti samy, podpořily jsme jejich kreativitu a samozřejmě přispěly radami. Chtěly jsme, aby si před publikem vyzkoušely jevištní prostor, ale hlavně aby tančily s láskou, radostí a zaujetím. Což se jim podařilo a příznivě se projevilo také na jejich výkonech,“ vyjádřily spokojenost s večerem učitelky tanečního oboru Petra Běláčová a Kateřina Kovaříková. Někteří z vystupujících mají za sebou úspěchy v okresním i krajském kole, tak třeba s pásmem „Dej mi své jméno“ získali stříbro v krajském kole.

Miroslav Zimmer