Ty největší mezi 35 body na programu jednání vzbudilo téma čtvrt milionu požadovaných Destinační agenturou České středohoří na konferenci Stop and Stay, diskuse o přínosu geotermálního vrtu a opožděný přesun základní umělecké školy do budovy velitelství.

Opoziční zastupitel Petr Urbánek (ANO) si přinesl Radniční zpravodaj ze srpna 2014, kde místostarosta Karel Krejza (ODS) odhadoval zahájení výuky ZUŠky v centru města v roce 2015. „Proč ještě teď občané musí na fórech vedení města přesvědčovat, že si to přejí?“ pozastavoval se Urbánek. „Spletl jsem se,“ uznal Krejza. „Myslel jsem si, že natřeme okna a dveře, to by ale nesměla existovat hygiena. Tímto se všem omlouvám. Nyní už ale máme projekt, který dostane nové zastupitelstvo, a to téměř v mašličkách.“

Místostarostovo přiznání ocenil jiný člen ANO, Tomáš Sarnovský. „Já jsem se také spletl, když jsem se na jednom z minulých zastupitelstev stavěl proti rekonstrukci autobusového nádraží, a připadá mi fér to tady teď říct.“ Výtky zastupitelů za ANO ohledně koncesního řízení na pacht nemocnice utnul její ředitel a radní za ODS Radek Lončák. „Nechci se účastnit laciného předvolebního divadla opozice a navrhuji ukončit diskuzi,“ řekl.

Bilance zazněla z úst opozičního zastupitele Vladimíra Matyse (ANO). „Vládnoucí koalice se chovala k opozici nadřazeně. Snad mě paměť neklame, ale neprosadili jsme asi žádný návrh.“ Starosta Ladislav Chlupáč (ODS) oponoval: „My bychom zase mohli říct, že pro některé návrhy, které jsme považovali za důležité, jste nehlasovali.“ Poděkování opozice i koalice shodně patřilo úředníkům města. Na závěr si všichni připili oblastním vínem.