Tou nejčerstvější je včera otevřený dobročinný obchod Hospice sv. Štěpána pod názvem BONA FIDE na rohu Michalské a Jarošovy ulice.

Dobrý úmysl, jak v překladu zní název obchůdku, byl otevřen úmyslně v předadventním období, kdy lidé začínají vybírat vánoční dárky. Krámek sice nenabídne luxusní či honosné předměty, ale zboží, které se sem dostalo skutečně s tím nejčestnějším dobročinným úmyslem. A to může kupujícího, respektive obdarovaného, těšit víc než ledajaká cennost.

„Je to naše první podnikatelská zkušenost, když pominu službu naší prádelny, kterou už využívá několik větších zákazníků. Podobné obchůdky jsou běžné ve vyspělých zemích, kde je charita nedílnou součástí života. To, že další prostředky jsou pro náš hospic nezbytné, dokládá skutečnost, že platby pojišťoven, pacientů a dotace státu pokrývají u lůžkového hospice jen necelých 80 procent potřebných nákladů, u domácího hospice, kde bylo možné uzavřít smlouvu jen se dvěma menšími pojišťovnami, je to výrazně méně," uvedla IrenaVodičková, PR manažerka hospice.

Na úvod jsou jeho prostory zaplněny především zbožím pocházejícím z darů. V dalších dnech bude nabídka rozšířena o rukodělné výrobky samotných dárců, zaměstnanců i klientů hospice. Krámek není zastrčený, nachází se v sousedství obchůdků, které nabízejí podobný dárkový sortiment, a na turistické trase k Dómskému pahorku.

„Otevírací dobu budeme dolaďovat, ale zatím je v pracovní dny od 8.30 do 17.30 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Zájemci, kteří nás chtějí podpořit, se mohou předem ohlásit na telefonu 731 402 546 nebo mailem obchod@hospiclitomerice.cz. Jsme tady v pronájmu a oceňujeme i přístup majitele objektu, který nám vyšel vstříc výší nájmu. Bereme to také jako dobrý úmysl," dodala vedoucí obchůdku Alžběta Nasková.