Jak ses dostala k pořádání táborů?
Už zhruba od 15 let pracuji s dětmi, mám vlastní taneční školu a vždy jsem také moc ráda jezdila jako praktikantka a vedoucí na různé dětské tábory. Posledních pět let pak organizuji vlastní letní taneční tábory, tábory na horách, na kolech, na koních a všemožné akce související s dětmi.

Kde se vzala myšlenka uspořádat tábor pro seniory?
Nápad uspořádat tábor pro seniory nevznikl ze dne na den, ale uvažovala jsem o něm delší dobu. Stále mi ale chyběl takový ten důležitý motor, který by mě k tomu rozhoupal. Studuji psychologii, která mě také velmi zajímá, a tak mi je práce a komunikace s lidmi blízká. Když mi pak zemřel dědeček a babička zůstala sama, přišel mi můj nápad na tábor pro seniory jako skvělý začátek pro dovedení babičky k nějakému rozptýlení nebo změně, která by na sebe nabalovala nové zážitky a přátele. Pak jsem už jednala velmi rychle a do dvou měsíců jsme odjížděli na tábor.

Mají tábory nějaký název?
Akci nazývám „Tábor pro pionýry v nejlepších letech", letos tedy „Tábor pro indiány v nejlepších letech", jelikož naše téma bylo „Po stopách Vinnetoua" a v tomto duchu se nesla i celotáborová hra.

Jaká je kapacita účastníků?
Minulý rok s námi odjelo 15 účastníků, téma bylo námořnické a bylo to nezapomenutelné. Letos to nebylo jiné a velmi mě těší pozitivní zpětné vazby od všech účastníků. Téměř všichni jsme se již znali z předchozího ročníku a k tomu nám přibylo několik nováčků, kteří se na nás velmi rychle naladili, a tak se také díky tomu nesl tábor opět ve velmi přátelském duchu.

Kdo se tedy tábora může zúčastnit?
Na tábor s námi může jet téměř kdokoliv starší 50 let. Soutěže jsou přizpůsobené zdravotnímu stavu účastníků a tak se nemusí bát ani člověk o berlích či s menším handicapem.

Jaký program byl připraven pro táborníky?
Indiáni měli letos program opět velmi bohatý, zmínila bych především bubenický workshop s černošským Abdulem a závěrečný koncert spojený s africkým tancem. Dále pak například skvělá jóga, workshop žonglování spojený s večerní ohnivou show. V rámci „beauty and wellnes day" to byl pak odpočinek při masírování a profesionální líčení a focení. Proměny jsme večer zakončili soutěží krásy Miss 2016, probíhala klasická promenáda, volná disciplína a rozhovor. Kromě výše uvedeného programu jsme stihli také výlet na šlapadla a okružní jízdu lodí, stezku odvahy, večerní programy a nedílnou součástí byly také každodenní soutěže, jejichž výsledek se započítával po týmech do celotáborového hodnocení.

Udržujete kontakty i po skončení tábora?
S účastníky z tábora chodíme na společné akce, bowlingové turnaje, sportovní akce, atd. Snažíme se, aby si účastníci mezi sebou udrželi kontakt, i když je pravda, že tomu většinou ani napomáhat nemusíme.

Jak je to s financováním táborů?
Protože se vždy snažím, aby cena tábora byla přijatelná pro všechny a mohl se ho zúčastnit každý bez finančních rozdílů, moc děkuji těm, kteří tento projekt podpořili a nebo svůj táborový program realizovali bez nároku na honorář. Ráda bych taky touto cestou poděkovala především Vladimírovi Vyskočilovi, Terezce Kolbabové, Adélce Rudolfové za svobodna Červené a také svojí rodině, bez kterých bych to nedokázala.

Už jste zažili na seniorském táboře letní romanci?
Románek Romea a Julie se na táboře příliš nekoná, protože převážná část účastníků jsou ženy. Pokud ale bude příště více Romeů bude také více Julií.

Jaký je rozdíl mezi pořádáním táborů pro děti a pro seniory?
Snad jen ten, že děti jsou velmi aktivní večer a senioři zase už v šest ráno.

Každý rok je tedy vždy jen jeden seniorský tábor?
Čekají nás ještě dva turnusy táborů pro babičky s vnoučaty, které také organizujeme a už se na ně moc těšíme.

Pořádáš ještě nějaké jiné aktivity pro důchodce?
Již druhým rokem se snažíme realizovat různé akce pro seniory. Když se ohlédnu zpět je to například „Vánoce seniorům", kdy jsme s dětmi chodili po Charitou vytypovaných domovech, kde žijí senioři sami. Naším cílem bylo strávit s nimi nějaký čas, popovídat si s nimi a předat jim drobný dárek, což byl andílek z hlíny, kterého děti samy vyráběly. Také se nám povedlo pod záštitou Místa přátelská seniorům zorganizovat sportovní a zábavné odpoledne pro seniory, kam přišlo více jak 50 seniorů.

Je něco co bys vzkázala čtenářům?
Lidé se mě často ptají, proč to dělám a já jim odpovídám, že jestli chtějí na tuto otázku znát odpověď, ať jdou někdy s námi a pak vše velmi rychle pochopí. Čtenářům bych na závěr ráda sdělila ať se života nebojí a užívají si ho naplno v každém věku.