Triatlonový sprint odpoledne doplnil ještě závod na koloběžkách. Organizátor Jan Kubeš uvedl, že do Račic se sjeli sportovci z celé republiky. „Museli jsme však dodržet maximální povolený počet lidí. I s organizátory nás bylo necelých sto,“ uvedl Kubeš s tím že na sportovce čekalo 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pětikilometrový běh.

Další triatlonové závody v Račicích proběhnou o víkendu 6. a 7. června, kdy jsou naplánované sprintové, střední a olympijské vzdálenosti. Během víkendu 20. a 21. června se do račického kanálu vrátí už tradiční ICT triatlon, ve kterém mohou vedle seniorských kategorií poměřit své síly i mladí závodníci od 8 let.

V neděli prověří výdrž závodníků atraktivní ½ Ironmann. Vrcholem sezony by měl být Český pohár v triatlonu, plánovaný na první červencový víkend. „Koronavirová doba přináší nové příležitosti a nás dovedla k dlouho plánované spolupráci s Českou triatlonovou asociací. Na začátku července tak Labe aréna přivítá Triatlon fest Račice pořádaný v rámci Českého poháru v triatlonu,“ sdělil ředitel Labe arény Michal Kurfirst.