Hned po povodni Sbor dobrovolných hasičů, který za dva roky oslaví 140 let od svého založení, požádal Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na rekonstrukci zbrojnice z programu Obnova krajského a obecního majetku po povodních.

S žádostí uspěl. „Celková rekonstrukce představuje přes 2,9 milionu korun, z toho obec přiložila z vlastních zdrojů 290 tisíc korun. Dnes máme důstojné zázemí pro svou spolkovou činnost a pro uskladnění vozového parku a techniky k zvládnutí budování protipovodňové hráze a samotné povodně. Hasičkou zbrojnici nám pomohli vybavit dobrovolní hasiči z bavorského Oberviechtatu, kteří k nám přijeli s humanitární pomocí při povodni v roce 2013 a od té doby s nimi udržujeme přátelské styky. V současné době už můžeme opět aktivně sloužit k ochraně majetku. Máme 108 členů, z toho je 45 dětí a v jednotce je zařazeno 31 členů," uvedl při sobotním dnu otevřených dveří Lukáš Kébrt, jednatel SDH.

Večer sbor, který v obci patří mezi organizátory společenského života, uspořádal pro spoluobčany letní zábavu u Labe. Po prázdninách jeho družstva zasáhnou do soutěží v požárním sportu a sbor sám bude některé soutěže organizovat. Na 17. října má v plánu zkušební stavbu protipovodňové zdi.