Neuvěřitelnou vitalitou a optimismem oplývala včera při oslavě svých 101. narozenin paní Vlasta Šumová. Nejstarší obyvatelce Litoměřic přišla do Domova na Dómském pahorku popřát řada gratulantů.

„Když mi bylo 100, všichni se mě ptali na recept na dlouhověkost, odpovídala jsem, že brambory s tvarohem, ale to se také nedá jíst pořád,“ poznamenala oslavenkyně. Člověk by podle ní měl jíst všechno, ale nejdůležitější je zůstat v dobré náladě.

NEJRADŠI MÁ BACHA

Vlasta Šumová se narodila v roce 1916 v Židovicích na Roudnicku, ale většinu života prožila v Litoměřicích. V litoměřické základní umělecké škole 40 let vyučovala hru na klavír. Ačkoliv jí vlastní děti osud nedopřál, měla jich díky hudbě okolo sebe vždy nespočet a dodnes se s mnohými ráda vídá.

Dodnes na svůj oblíbený klavír nedá dopustit. Letos v květnu, kdy se ze svého bytu stěhovala do domova, putoval s ní.

„Pravidelně na něj chodí hrát, pro ostatní klienty tu pořádá i minikoncerty. Nejraději má Johanna Sebastiana Bacha,“ řekla sociální pracovnice domova Iveta Šerberová.

Popřát přišli oslavenkyni také zástupci města. Od litoměřického starosty Ladislava Chlupáče a vedoucí sociálního odboru Renaty Jurkové dostala dárkový koš, blahopřání a kytici.

Zahrada Čech, ilustrační foto.
Týden plný tipů pro chalupáře a kutily. Začíná Zahrada Čech