Na jejich odstraňování a zabezpečování se podíleli nejen profesionální hasiči, ale především členové SDH v místech.

Nejvíc práce měl sbor v Lovečkovicích, který vyjížděl během rána k osmi událostem spadlých stromů na komunikaci a pomáhal při likvidaci stromu, který v Úštěku spadl na dvě zaparkovaná vozidla. V katastru obce padající stromy poškodily elektrické a telefonní vedení. Domácnosti v této oblasti jsou bez elektřiny.

V areálu ZŠ a MŠ v Polepech spadly statné jehličnany naštěstí mimo budovy a nezpůsobily větší škody. Hodně práce měli terezínští hasiči, museli zafixovat lany poškozenou střechu na bytovce v Nových Kopistech a dohlíželi na propadnutou střechu na bývalých pěchotních kasárnách v Terezíně.

V Hoštce sbor likvidoval spadlý strom v městské části Kochovicích a poblíž firmy Chvalis. V Litoměřicích hasiči odstraňovali polámané dřeviny, zabezpečovali lešení a nad městem likvidovali polámaný sloup telekomunikací.

Observatoř na Milešovce zaznamenala největší poryvy větru 83 km za hodinu v 9 hodin ráno, v 10 hodin poklesla rychlost na 76 km za hodinu. Rekordní rychlost 100,7 km za hodinu zaznamenala v roce 2002. Observatoř v Doksanech v 9 hodin naměřila 58 km za hodinu a poté se stav ustálil a začal pozvolna klesat.

Bývalá Žižkova kasárna v Terezíně patří mezi stavby, které čekají na rekonstrukci. Bohužel jsou v nejhorším stavu, což potvrdila nedělní událost, kdy vichru neodolala jejich střecha a propadla se dovnitř objektu.

„Stavbu si za asistence našich hasičů prohlédl stavební technik a doporučil přijmout nejnutnější opatření k ochraně životů a majetku obyvatel. Prvním krokem je vyznačení ulice Revoluční zákazem vjezdu všech vozidel a upozornění chodců na možná nebezpečí. Zítra se na stavbu podívá statik a navrhne další řešení. My podáme žádost o pomoc na odstranění havarijního stavu Ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedla starostka města Terezín Hana Rožcová.

Terezínská radnice má v tuto dobu, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, špatnou zprávu i pro návštěvníky hřbitova v Nových Kopistech. Ten musel být dočasně uzavřen, než bude odstraněno nebezpečí úrazu možným pádem ulomených větví nebo celých stromů.