Příspěvková organizace města ho v Jiráskových sadech pořádá každoročně už přes 20 let. Živo bylo hlavně úvodem: krátce po poledni si přišly vyzkoušet děti odhadem z pěti školních družin zábavné aktivity, hry a soutěže, které si pro ně připravili vedoucí kroužků.

Loni v Rozmarýnu naplnili 93 kroužků, letos chtějí otevřít ještě o čtyři víc. „V minulém roce jsme měli 1300 zapsanych členů. Je to velká porce a děti přibývají,“ řekla ředitelka zařízení Zuzana Bendová. Velký zájem je třeba o gymnastiku, řada členů kroužků chce pokračovat. „Snažíme se novým zájemcům vyjít vstříc, když to jde, ať už kapacitou učeben, nebo pedagogů,“ doplnila ředitelka.

Přihlašování do kroužků začíná dnes, ve středu 4. září. Rodiče musejí přihlásit dítě osobně v sídle Rozmarýnu v Plešivecké 1863/15. Školné mohou přímo na místě zaplatit, a to i platební kartou. Ten, kdo si není jistý, má možnost si kroužek jednou vyzkoušet.

Nově Rozmarýn otevírá kroužek Alternativ o ekologii a přírodovědě, Sporťáček pro děti, které se chtějí hýbat venku i v tělocvičně, a také kroužek pro začínající novináře i youtubery.