Podle jedné z pořadatelek Renaty Vášové (Strana zelených) se před radnicí na Mírovém náměstí sešlo ještě víc lidí než na té minulé, která tu proběhla předminulé pondělí.

Vystřídalo se několik řečníků včetně filozofa Martina Šimsy nebo advokátky Radky Šumerové. Petra Černá (Severočeši Litoměřice) připomněla sporný výrok „Zemanovy ženy“, že v Česku si lze objednat trestní stíhání. Lidé přitom drželi transparenty s hesly jako „Litoměřice si nekoupíš“, „Babiše před soud“ či „Proti aroganci moci“.

Demonstrující podepisovali petice platformy Milion chvilek pro demokracii za odstoupení Babiše nebo ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Seznámit se mohli i s výzvou vládě od iniciativy Rekonstrukce státu ohledně pojistek nezávislé justice.

Další tisíce hlav se sešly ve víc než 100 obcích ČR. Nejvíc lidí dorazilo na pražské Staroměstské náměstí. Příští úterý by se demonstranti z celé země měli proti údajné snaze premiéra zamést škatulaty na ministerstvu spravedlnosti pod koberec kauzu Čapí hnízdo sejít na Václavském náměstí v Praze.