Ve firmě se zastavili na téměř konci své cesty po všech kontinentech mladí němečtí konstruktéři z firmy IGUS s vlastnoručně sestaveným speciálním vozítkem Smart. Při zastávce uspořádali závod. Malému dvoumístnému vozítku IGUS konkurovala na stometrové rovince uvnitř areálu firmy formule konstruovaná studenty Fakulty elektrotechnické ČVÚT v Praze.

„Pojali jsme prezentaci jako závod zkušených německých konstruktérů a mladých českých mozků. Německé vozítko IGUS se může pochlubit bezporuchovou jízdou po všech světových kontinentech. Jeho soupeř, elektrická formule FSE.03, v krátké době absolvoval tři studentské mezinárodní závody a obsadil v Itálii druhé a v Česku čtvrté místo. Formule vyvine stokilometrovou rychlost za 3,9 sekundy," představil  v úvodu soupeře Martin Jonáš, PR manažer firmy HENNLICH.

Vítězem závodu na mokrém povrchu a po nevydařeném startu formule se s náskokem několika metrů stal IGUS, který prokázal, že i on dosahuje pěkného zrychlení. „V našem autě jsme nahradili na 50 kovových součástek chytrými plasty. Tím jsme mimo jiné auto odlehčili. Stali jsme se vítězi, ale myslím, že závod byl hodně vyrovnaný. Gratulujeme českým studentům ke skvělému vozidlu," řekl Sebastian Toeller z firmy Igus.

Akce měla i charitativní podtext. Výtěžek ze sázek na vítěze ve výši 2 000 eur si odnesly zástupkyně Hospice Sv. Štěpána. „Drželi jsme sice palce našim studentům, ale myslím, že němečtí inženýři opět dokázali, proč jsou považováni za světovou extratřídu. Nejdůležitější ale je, že jsme touto akcí mohli přispět litoměřickému hospicu," řekl prokurista firmy HENNLICH Jan Studnička.