„Restaurace, v níž bude částečně oddělený kavárenský prostor, pojme 60 hostů, pivnice dalších 30. Příští sezonu bychom pak před budovou rádi zprovoznili letní terasu se zahrádkou," prozradil vedoucí oddělení správy majetku biskupství Richard Kirbs.

Minipivovar bude provozovat nová obchodní společnost, ve které bude mít Biskupství litoměřické účast prostřednictvím svého zástupce.

Mluvčí biskupství Jana Michálková už dříve uvedla, že je projekt financován z náhrad, které biskupství získalo za majetek, který mu stát nemůže z různých důvodů vrátit.

„Díky hostelu jsme největším ubytovatelem v Litoměřicích i okolí a svým hostům jsme chtěli nabídnout něco navíc. To byl důvod, proč jsme se do budování minipivovaru pustili," řekl Richard Kirbs.

Nová restaurace se bude nacházet v přízemí diecézního domu a její interiér má získat nádech prvorepublikového stylu. Vchod do ní bude z ulice Na Valech nedaleko vstupu do hostelu. Z balkonu v restauraci pak návštěvníci uvidí přímo na varnu, která vzniká ještě o patro níže.

Také v tomto prostoru hosté budou moci posedět. Obslouží se sami. K dispozici zde budou dva samovýčepy.

Ročně minipivovar vyrobí kolem 1 000 hektolitrů piva, a to až ve 12 druzích. „Tahounem má být dvanáctka Štěpán. Pivo budeme mít světlé i tmavé, počítáme i s výrobou speciálů, například letních a vánočních," sdělil Kirbs.

Produkce bude určená výhradně pro potřeby podniku, případně biskupství. „Pivo můžeme využít na akcích po celé diecézi, například na poutích či slavnostech," přiblížil vedoucí správy majetku.

Pivo vyráběné přímo v diecézním domě bude spodně kvašené. Pracovníci najaté firmy aktuálně už instalují technologii, například kvasné a ležácké tanky. Zcela funkční má být do konce měsíce září. Vařit pivo se bude nejpozději do konce roku.

Nad novým minipivovarem bude zkušenou rukou vládnout sládek Milan Došek, který dlouhé roky pracoval pro litoměřický, později pro ústecký pivovar.

Pro návštěvníky bude restaurace s pivnicí otevřená denně, pravděpodobně od 10 do 23 hodin. V době oběda si lidé navíc budou moci vybírat jídla z poledního menu.

V Litoměřicích ovšem nepůjde o jediný podnik, kde vaří vlastní pivo. Ve městě už funguje minipivovar Labuť, jehož roční výstav je podle informací na oficiálním webu 600 hektolitrů piva.

Kombinace dřeva a kovových prvků má dominovat interiéru nově vznikající restaurace a pivnice v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Na vizualizaci (snímek č. 9 ve fotogalerii) lze v pozadí spatřit varnu, v popředí posezení se samoobslužným výčepem. Na dalším snímku je zachycená budoucí podoba restaurace i s kavárenskou částí. Práce nyní běží naplno, najatá firma už také začala s instalací technologie minipivovaru. Pouze ta podle Richarda Kirbse stála 6,5 milionu korun. Vyčíslit náklady na stavební úpravy si zatím netroufá.