V loňském roce ho navštívilo na 15 tisíc rekreantů. Ty láká nejen příjemné prostředí, ale také vstupné, které musí provozovatel, město Štětí, jakožto příjemce dotace na rekonstrukci udržet po dobu pěti let na původní výši, což je 40, respektive 20 korun. Školy platí za žáka pouhých 5 korun.

Dva bazény netradičních tvarů a rozměrů nejsou tudíž plavecké, ale mají jednu zásadní přednost. Oproti jiným zařízením se nemusejí před sezonou pracně a nákladně natírat barvou, jsou totiž potaženy fólií, která navíc vodu při slunečném počasí vyhřívá. Z původního vybavení koupaliště zůstal ještě malý tobogán, pro nejmenší děti slouží brouzdaliště.

„Vodu čerpáme z vlastní studny přes filtr přímo do bazénů. Včera jsme při jejich naplnění najeli chemickou úpravu vody. Voda v bazénu bývá už na začátku sezony optimálně teplá na 22 stupňů Celsia, podle potřeby ji můžeme přihřát přes výměník horkovodu. Po dvě sezony jsme to ale ještě nevyužili.

Během 24 hodin se voda v bazénech přečistí a podle návštěvnosti doplní. Vzorky vody se odebírají každé 4 hodiny, aby se zjistilo a podle potřeby upravilo pH a obsah chloru. Každé dva týdny přijedou provést kontrolu pracovníci Krajské hygienické stanice," vysvětluje správce koupaliště Jindřich Špaček, k dispozici má šest plavčíků.

Areál štětského koupaliště je už kompletně vybaven, doplňován bude o maličkosti, které můžou navrhnout sami návštěvníci. Správce by uvítal nové oplocení areálu. Nevadí mu tolik, když ho večer někdo přeleze s cílem vykoupat se, vadí mu však, když takoví jedinci na koupališti něco poškodí.