V okrese však funguje i další moderní trend, dnes již běžný například v Praze - bedýnkový prodej čerstvého ovoce, zeleniny a nyní i masa. Stačí si elektronicky objednat obsah bedýnky a počkat na příjezd distributora. Ten přiváží potraviny přímo od farmářů.

„Připravujeme bedýnky na základě internetových objednávek. Závozy pak provádíme v určité dny na určená místa nebo přímo na adresu,” přiblížil systém ovocnář Jan Čuda, který bedýnky připravuje. Do nich na přání zákazníka vkládá produkty dle výběru, vždy se ale jedná o potraviny místních zemědělců z Litoměřicka. Jak sám prozradil, jde o produkty z úrodného Polabí, jedinou výjimkou je moravské víno.

Je libo zabíjačku nebo uzeniny?

Bedýnkový prodej běží na Litoměřicku celoročně už od roku 2010, samozřejmě vždy s ohledem na sezonně dostupný sortiment. Čerstvou novinkou od letošního roku budou dodávky masných výrobků.

„Brzy rozjedeme prodej tepelně opracovaných masných výrobků, jako jsou uzeniny a zabíjačkové výrobky. Jejich dodávky již máme nasmloouvány s osvědčeným dodavatelem ze Straškova,” prozradil Čuda.

Bedýnkový prodej
Moderní trend v nakupování ovoce, zeleniny a masa.
Zajišťuje dodávky potravin přímo od zemědělců z okolí spotřebitele formou „pojízdné prodejny” nebo přímo do domu.

„BIO” A „NE-BIO”

Existují dva druhy bedýnek
Sortiment se nabízí v rovině běžných produktů nebo produktů BIO