„Zatím využíváme azylu v Ústí nad Labem a v Brozanech, kde trénujeme. Máme tam fitko s posilovnou," řekl sportovní ředitel lovosické házené Vojtěch Srba. „Je to nepříjemné, zažíváme to už podruhé."

Hala bude nepoužitelná pro jakákoliv utkání až do října. „V září hrajeme čtyři zápasy venku, museli jsme prohodit seznam utkání. Samozřejmě je to nepříjemné. Začínat novou sezonu venku a rovnou u čtyř utkání, to ze sportovního hlediska není dobré," konstatoval Vojtěch Srba.

Lovosická hala prochází kompletní opravou. Vyplavena nebyla jen hrací plocha, ale i celé zázemí. Teď probíhají malířské práce, podlaha je rovněž nachystána a čeká se jen na položení poslední vrstvy.

„Od dodavatelské firmy je objednán materiál a mělo by se kolem 10. září začít se samotnou pokládkou. Hala bude připravena," konstatovala Jana Hejdová z lovosického městského úřadu. Ten se jako majitel sportovišť potýká s byrokratickými překážkami. „Nové předpisy zdržují v Lovosicích opravy po povodni," dodala.

Házenkářská hala byla na seznamu rekonstrukcí ze všech lovosických sportovišť na prvním místě, právě kvůli zahájení sezóny. Ostatní sportoviště oprava teprve čeká. Radnice tvrdí, že za zpomalení rekonstrukcí může především byrokracie.

„Ani dva měsíce po záplavách nejsou ještě vyřešeny některé pojistné události na městském majetku. Jenže vyřizování pojistných škod urychlit nelze," uvedla Jana Hejdová z městského úřadu.

Jedním z důvodů jsou pojišťovny. Ty se po několika povodních už brání a jsou více opatrnější. „Samotné pojišťovny přistupují k vyřizování pojistných událostí jinak než v roce 2002," řekla Jana Hejdová.

„Pojišťovna městu dokonce vypověděla smlouvu. Škodu po posledních povodních uhradí, nicméně město se pro pojišťovnu stalo tzv. rizikovým klientem. Lovosice proto musí připravit novou veřejnou soutěž. Cena, kterou bude v budoucnosti město platit na pojistném, se jistě zvýší."