Z něj nejprve zmizely značky, osvětlení i asfaltové cesty. V místě, kde stála zděná správní budova, už rostou základy pro novou dřevostavbu.

„V novém správním objektu vznikne učebna i administrativní a sociální zázemí pro provozovatele hřiště i jeho návštěvníky," informovala mluvčí radnice Eva Břeňová.

Do týdne by podle stavitelů mohla být základní betonová deska hotová. Poté už nový objekt začne růst do výšky.

Děti by se po zrekonstruovaném dopravním hřišti mohly podle vedení města prohánět už zjara. „Stavba bude dokončená v únoru příštího roku tak, aby s příchodem jara děti už mohly hřiště využívat," upřesnila Eva Břeňová.

Návštěvníkům má být hřiště v nové podobě otevřené 24 hodin denně. „Pryč má jít také oplocení, zmizí tedy bariéra, která hřiště od zbytku parku oddělovala. V areálu samozřejmě bude správce, který na vše dohlédne," řekl už dříve místostarosta Karel Krejza.

Do rekonstrukce hřiště se vedení města původně chtělo pustit později. Jeho modernizaci do roku 2017 Litoměřicím totiž uložila jako podmínku nadace Proměny, která 25 miliony korun podpořila probíhající úpravy Jiráskových sadů. „Zažádali jsme proto na rekonstrukci hřiště o dotaci a získali ji," vysvětlil starosta Ladislav Chlupáč.

Původní rozpočet počítal s náklady přes 20 milionů korun. Stavba nakonec bude stát 15,3 milionů korun, přičemž dotace z ROP Severozápad činí 12,9 milionů. Přes 2 miliony korun město doplatí z vlastního rozpočtu.