V pondělí 13. září dopoledne si řidiči počkali například na silnici číslo 608, kde se pomalu jedoucí kolona začala směrem na Litoměřice tvořit už v Terezíně a následně i na silnici I/15 přes Tyršův most až na Kocandu. Cesta z Terezína do Litoměřic, která za normálního provozu trvá přibližně pět minut, se tak protáhla na zhruba třicet minut a víc. Zpoždění nabíraly i linkové autobusy.

Podle mluvčí policie Veroniky Hyšplerové je dopravní situace při konání Zahrady Čech, kdy do Litoměřic míří velké množství lidí, každý rok více méně podobná a šoféři se zdržením musí počítat. „Musíme zatím konstatovat, že řidiči jsou trpěliví a ani při hustší dopravě nedochází k nárůstu dopravních nehod,“ uvedla Hyšplerová.

Největší zahradický veletr na severu Čech otevřel své brány v pátek 10. září.
Na Zahradě Čech ocenili nejlepší regionální výrobce. Čtyři jsou z Litoměřicka

Podzimní veletrh Zahrada Čech začal v pátek 10. září a podle organizátorů ho zatím během víkendu navštívilo 35 tisíc lidí. Probíhat bude do středy 15. září denně od 9 do 17 hodin.

Návštěvníci mohou na cestu do Litoměřic využít i hromadné dopravy, přičemž z autobusového nádraží, horního vlakového nádraží i Mírového náměstí jezdí zdarma na výstaviště kyvadlová doprava.