Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Litoměřic dorazilo šetření

Litoměřice – Litoměřičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili rozpočet města pro letošní rok.

29.1.2011 1
SDÍLEJ:

Litoměřice.Foto: Deník/Radim Tuček

Na výdajové stránce dosahuje 458 milionů korun. Nejvýznamnější výdaje se týkají oblasti školství a kultury (25 %), správy městského úřadu (18 %) a územního rozvoje (14 %). Příspěvek na technickou správu města tvoří zhruba osm procent rozpočtu. Za tento příspěvek však technické služby musí zajistit více činností v porovnání s rokem minulým.

Rok 2011 je do jisté míry jiný než roky předcházející. „V tomto roce přicházejí úsporná opatření nastavená Vládou ČR, která se promítnou i do finančních prostředků samosprávných celků, jak krajů, tak i obcí. Z tohoto důvodu jsou očekávané příjmy města nižší, a proto také výdaje musí být sníženy o odpovídající část. Základem každého hospodaření státní správy má být vyrovnaný rozpočet, což znamená, že strana výdajová nesmí převýšit stranu příjmovou. V předchozích letech město posilovalo svou příjmovou stranu též prodejem nepotřebného majetku. To také umožnilo financovat projekty, které bychom za normálních okolností realizovat nemohli,“ konstatoval předseda finančního výboru a radní města Radek Lončák.

„Co se týče investic, je v rozpočtu připraveno 20 milionů korun na dokončení gotického hradu,“ poukázal na významnou částku místostarosta Karel Krejza.
3,5 milionu korun je vyčleněno na budování komunikací na Miřejovické stráni, o milion korun méně na řešení havárie opěrné zdi v Ladově ulici.

V kapitole investic týkajících se školství schválili zastupitelé například 2,5 milionu korun na výměnu oken a zateplení mateřské školy v Ladově ulici a 600 tisíc korun na rekonstrukci šaten Základní školy U Stadionu. Milion korun má stát zpracování projektové dokumentace a architektonická soutěž na rekonstrukci Jiráskových sadů. 2,5 milionu korun pak město zaplatí za provoz městské hromadné dopravy. Zhruba 1,3 milionu korun bude letos investováno do opravy veřejného osvětlení, hlavně na Kocandě.

„Podrobnější informace o rozpočtu naleznou zájemci na webových stránkách města,“ upozornil místostarosta Krejza.

Eva Břeňová

29.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení