Kampaň začala v pátek 2. října, kdy mladí i starší šli společně Terezínskou kotlinou na golf, kde je kromě jiného čekaly i ukázky strolleringu.

V pondělí 5. října se v Domově U Trati uskuteční beseda terapeutky Miroslavy Pištěcké na téma prevence náhlých mozkových příhod. Začíná v 15.30 hodin. Na neděli 11. října je naplánováno zábavné sportování, dovednostní soutěže pro děti i rodiče, jízdy na kolečkových bruslích a další aktivity na dopravním hřišti, a to od 14 do 16 hodin.

„Největší pozornost je však věnována akci Střevo tour 2015, kdy bude v pondělí 12. října od 10 do 17 hodin v prostorách domu kultury vystavena 9 metrů dlouhá a průchozí maketa tlustého střeva. Právě ona hraje hlavní roli v celonárodní kampani cílené na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku," upozornila Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice.

Návštěvníci si mohou prohlédnout tlusté střevo uvnitř. Uvidí, co mohou nemoci se zdravou tkání udělat. Odborníci budou zájemce informovat o možnostech preventivních vyšetření a případné léčby.

V úterý 20. října od 8 do 16 hod. proběhne na Krajské hygienické stanici na Mírovém náměstí tradiční a hojně navštěvované bezplatné měření cholesterolu, krevního tlaku, cukru a tuku v těle.

Několik přednášek na téma zdraví proběhne v knihovně: 12. 10. Obezita z pohledu výživové poradkyně MUDr. Michaely Svobodové, 22. 10. Zdravá školní svačinka a snídaně lektorky a kuchařky nutriční terapie Radky Hazuchové, 26. 10. se sejde klub celiaků a 27. 10. zájemce terapeutka Ludmila Pražáková seznámí s minulými životy v nás a regresivní terapií.
Pro seniory z Domova na Dómském pahorku a seniory Domova U Trati si připravili aktivity předškoláci a žáci ze ZŠ a MŠ Lingua Universal.

Všeobecná zdravotní pojišťovna podpořila kampaň volnými vstupy na veřejné bruslení, do plaveckého bazénu, posilovny Bodyflex Fitness. Společně s International Humanity organizátoři během října vybírají: repelentní prostředky, látkové pleny, vitamíny, zdravotnický materiál (obvazy, nůžky, pinzety, rukavice, dezinfekce). Věci je možné nosit do knihovny. Poté budou odeslány do Afriky.

„Kampaní chceme podpořit občany v péči o své zdraví, v tom, že investovat do prevence se vyplácí a ještě můžeme pomoci potřebným," poukázala na smysl akce Rita Vlčková.

Kampaň je podpořena z Programu švýcarsko české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR. Podrobný program najdete na webu zdravemesto.litomerice.cz