Někteří z diskutujících, kterých do sálu gotického hradu dorazily zhruba tři desítky,  radnici vyčítali, že na rekonstrukci areálu zatím nevypsala architektonickou soutěž a projekt údajně ušila horkou jehlou kvůli možnosti čerpat na opravu dotace.

Vedení města se bránilo. Na projektu pracuje dva roky a vše se prý bude ještě ladit. „Chceme, aby byl navrhovaný prostor univerzální. Je ale důležité, abychom se shodli alespoň na třech základních částech – pivovaru, ubytování a společenských prostorech,“ vysvětlil účastníkům akce Antonín Tym z úřadu.

Náklady na celkovou obnovu pivovaru se po úpravách studie podařilo srazit na 185 milionů korun. Město přitom počítá, že na rekonstrukci získá dotace. „Půjde o kombinaci dotačních titulů. Rozhodně nedostaneme peníze na celý projekt,“ dodal Tym s tím, že žádat o peníze chce radnice  ve 2. polovině příštího roku.

Jak z diskuze ale vyplynulo, ne všichni si obnovu vaření piva v pivovaru přejí. Někteří účastníci setkání například navrhovali prostory pro vyžití rodin s dětmi i seniorů. Mezi nápady se objevila také horolezecká stěna nebo centrum vzdělávání, vědy a techniky. Další nápady by podle některých diskutujících mohly vzejít  z otevřené soutěže, pokud by se ji město rozhodlo vypsat.

„Pivovar není dogma,“ prohlásila vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Bruncvíková. Jak ale naznačil Tym, vracet se v práci o dva roky zpět zřejmě není aktuální.