První děti vběhly na hřiště ve čtvrtek 27. června. Dopoledne bude sloužit hlavně dětem ze školky, odpoledne pak i dětem ze školní družiny. „Hřiště jsme dokončili těsně před prázdninami, takže největšího vytížení se dočká až v září s novým školním rokem. Nám to ale vůbec nevadí, protože o to víc se k nám budou děti po prázdninách zase těšit,“ vysvětluje s úsměvem Alena Krchňavá, ředitelka školy.

Vznik tohoto prostoru ke hrám i sportu podpořily místní firmy. „Svými produkty a materiálem v hodnotě přes 100 tisíc korun přispěla ke vzniku moderní a bezpečné hrací plochy také společnost CS-Beton,“ upozorňuje Vanda Součková z agentury Hero & Outlaw, zabývající se komunikací a PR.

Škola a škola v Žalhosticích poskytuje předškolní a školní vzdělání více než 150 dětem. Kromě místních jsou mezi nimi třeba i děti z Libochovan, Řepnic, Malíče, Michalovic, Píšťan a vedlejších Velkých Žernosek, pro něž jde o spádovou školu. A právě z Velkých Žernosek je i společnost CS-Beton, která na vybudování hřiště přispěla. Z cihel a zahradních obrubníků zde vznikly zpevněné plochy kolem vybraných herních prvků a různě tvarované chodníčky, vhodné třeba i pro jízdu na kolech a odrážedlech. „Jejich základy jsou zpevněny mimo jiné 50 tunami recyklátu dodaného touto rodinnou firmou,“ dodává Součková.

„Je hezké vidět, když nové hřiště poprvé ožije dětským smíchem. To je, myslím, ta nejlepší odměna pro všechny, kdo se na jeho vybudování nějakým způsobem podíleli. Spousta dětí dnes tráví čas s mobilem nebo tabletem, když jim ale nabídneme atraktivní alternativu, tak je rádi odloží a jdou se radši bavit pohybem,“ říká Josef Matějka, jednatel společnosti CS-Beton, který se zúčastnil slavnostního otevření hřiště.

Mohlo by vás zajímat: To je nádhera. Do zámku v Ploskovicích se vrátila noblesa císařského dvora

Prvním hostům v nové expozici ploskovického zámku zahrál klavírista Michal Mašek | Video: Deník/Jaroslav Balvín