Den zdraví a prevence má návštěvníkům nabídnout široké spektrum bezplatných vyšetření a také konzultace bez nutnosti předchozího objednání k lékaři. Proběhne na parkovišti u hlavního vchodu do Nemocnice Roudnice nad Labem v pátek 22. září od 8 do 14 hodin.

„Zdravý životní styl a prevence jsou účinným a zároveň poměrně snadným způsobem, jak předejít vzniku mnoha onemocnění. Přesto mnoho lidí prevenci stále podceňuje,“ vysvětluje důvody pořádání akce Jana Bezděková, ředitelka ošetřovatelské péče roudnické nemocnice.

Návštěvníci budou mít možnost absolvovat řadu bezplatných vyšetření, která jim mohou pomoci včas odhalit případné onemocnění a zvýšit tak šanci na úspěšnou léčbu. A nebo se v rámci konzultací s odborníky dozvědět, jak vzniku obtíží předcházet.

Ilustrační foto
Další rekord. Druhý den po sobě bylo nejtepleji v Doksanech na Litoměřicku

„Připravili jsme například měření zraku, tlaku, cukru, testování paměti, měření tělesného složení a konzultace jídelníčku s nutričním terapeutem,“ vypočítává Bezděková s tím, že zájemci se budou moci se zdravotníky na místě i poradit jak správně provádět například samovyšetření prsou nebo varlat, jaká je nejlepší prevence karcinomu tlustého střeva, nebo jak na správnou hygienu rukou.

„Samozřejmě nebude chybět ani velmi oblíbená těhotenská a gynekologická poradna, o které byl na uplynulých dnech naší porodnice velký zájem,“ popisuje nabídku dne ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Roudnice nad Labem.

Den Než přiletí čáp roudnické porodnice nabídl program zaměřený na mateřství
Než přiletí čáp. Roudnická porodnice pořádala den nejen pro nastávající maminky

V té nebude chybět ani program preventivní rehabilitace, možnost nácviku poskytování první pomoci a řada dalších zajímavostí, včetně takových, jako je nafukovací obří model tlustého střeva.

„Akce se koná pod záštitou starosty města Roudnice nad Labem Františka Padělka a v budoucnosti by se měla konat pravidelně," dodává Vladislav Podracký, manažer komunikace Penta Hospitals CZ, která roudnickou nemocnici provozuje.