Od rána proudily davy návštěvníku na Střelecký ostrov v Litoměřicích. V sobotu 22. června se tam konal 12. ročník velkého dne se záchranáři Ústeckého kraje. Byl plný napětí, akcí a vzrušení. Představili se hrdinové všedních dnů – zástupci integrovaného záchranného systému.

Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích bylo během soboty na co se dívat, zažít trošku adrenalinu na vlastní kůži. Největším lákadlem pro návštěvníky byl žlutý záchranářský vrtulník, který pilotoval David Palička. Jeho posádka předvedla záchranu tonoucího v Labi. Výsadek pak proběhl na břehu, aby měli diváci možnost spatřit vrtulník v akci opravdu z blízka.

Praktické ukázky i možnost si řadu věcí osahat

Svoji práci předvedli pyrotechnici z Krajské policejní zásahové jednotky při likvidaci nalezené munice v řece. Jejich stánek s výstrojí a výzbrojí byl celý den v obležení nejenom dětí, ale hlavně jejich tatínků. Nechyběli ani další hrdinové všedních dnů, hasiči. Jejich ukázky nalákaly nejvíce návštěvníků.

Na Střeleckém ostrově byl během sobotního dne se záchranáři připraven i další doprovodný program. Například práce policejních psovodů, takže lidé mohli vidět "zakousnutí" psa do agresivního pachatele. Pobavili se všichni, kteří se letošního 12. ročníku zúčastnili.