Haly mají být určené pro lehkou průmyslovou výrobu a skladování, případně distribuci zboží. O jaké technologie má jít přesně, investor prý zatím neví. Odbor životního prostředí Městského úřadu v Lovosicích po něm přesto žádá tzv. velkou EIA.

„Vyjádřili jsme se tak, že jsme pro další posouzení podle zákona," odpověděl vedoucí odboru životního prostředí v Lovosicích Vojtěch Hamerník na dotaz, jaké stanovisko odbor krajskému úřadu zaslal ve stanovené lhůtě do 10. prosince. Další posouzení záměru požadují i městští radní.

Odbor stavebního úřadu a územního plánování naopak už v červnu vydal souhlasné stanovisko. „Plocha je v územním plánu vymezená pro výrobu," okomentoval to vedoucí odboru Petr Soldon.

NOVÁ PRŮMYSLOVÁ ZÓNA má vyrůst na východním okraji Lovosic u silnice I/15 naproti Preolu.

Problém se záměrem zatím nemají ani v nedalekém Lukavci. „Věc jsme projednali se zastupiteli a naše nynější stanovisko není nijak negativní. Průmyslová zóna by tam jednou stejně vyrůst měla, to vyplývá z územního plánu. Pokud to přinese pracovní místa, jedině dobře. Budeme ale dál sledovat, jaká konkrétní výroba by v areálu měla být," sdělil Deníku starosta Lukavce Tomáš Šenfeldr.

Investorem záměru je děčínská firma Armex Oil. Stavbu chtěla zahájit už v červnu příštího roku. Pokud ovšem bude muset dopracovat dokumentaci EIA, zřejmě bude muset práce odložit.