Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další část Labské stezky bude hotová již v září, vyhne se silnici

Velké Žernoseky – Již jen poslední úseky zbývá dokončit na Labské stezce ve Velkých Žernosekách na Litoměřicku. Na úseku, který bude pro cyklisty znamenat vyšší bezpečí, se intenzivně pracuje i v těchto dnech. Hotovo bude v září.

20.6.2017
SDÍLEJ:

Cyklisté na Labské stezce.Foto: DENÍK

Nová cyklostezka propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.

„Po jejím dokončení se zvýší bezpečnost cyklistů a návštěvníků, kteří nemusejí využívat frekventovanou a úzkou silnici druhé třídy. Projektant se musel vypořádat s řadou problémů souvisejících s odvodněním profilu podél železniční trati a několika přemostěními. Úsek mezi dvěma viadukty, v délce necelých dvou kilometrů, bude mít asfaltový povrch," vysvětlil ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

Labská stezka v Ústeckém kraji, kterou financuje ze svého rozpočtu ústecké hejtmanství, měří přes devadesát kilometrů. Pro cyklisty je důležité, že se z velké části vyhýbá motorové dopravě.

K její úplnosti nyní chybí dokončit ještě několik úseků. Podobně problematický, jako je ten ve Velkých Žernosekách, je úsek od mostku mezi Okny a Nučnicemi vedoucí k Třebouticím.

Zde by výstavba cesty mezi silnicí a řekou byla vzhledem k protipovodňovým opatřením velmi nákladná. V úvahu připadá položení trasy podél současného chodníku a vybudování dvou přechodů přes vozovku. Realizace by se mohla skloubit s osazením zpomalovacími semafory, které chce prosadit obec Křešice.

„S přípravou této akce se řeší zkvalitnění povrchu na trase mezi Třebouticemi a Křešicemi, který je po dešti špatně sjízdný," doplnil koordinátor Labské stezky Michal Horáček.

Během června dojde v Českém středohoří k přeznačení cyklotrasy č. 3102 Roudnice nad Labem – Litoměřice přes Terezín na cyklotrasu 2A.

Vznikne tak druhá část Labské stezky, která ponese mezinárodní označení EuroVelo 7. Dále bude vyznačena cyklotrasa z Roudnice nad Labem na Říp a Labská stezka tak bude díky nově vzniklé cyklotrase spojena s tímto významným turistickým cílem.

Projekt Labské stezky je společnou investicí Ústeckého kraje a měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. Marketing Labské stezky zajišťuje v Ústeckém kraji Destinační agentura České středohoří.

Síť cyklostezek v Ústeckém kraji se tak utěšeně rozrůstá. Nové stezky přibývají nejen na Litoměřicku, ale také v dalších okresech. Novou cyklostezku plánují v Krásné Lípě na Děčínsku. Měla by propojit centrum Českého Švýcarska s Rumburkem.

„Stezka by měla vést od našeho hlavního vlakového nádraží po úpatí Dymníku, okolo rumburské přehrady až do Rumburku," říká krásnolipský starosta Jan Kolář.

Krásná Lípa by měla vybudovat z celkové délky cyklostezky přes dva kilometry. Ty by měly vyjít na přibližně čtyři miliony.

Autor: Václav Sedlák

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výběr taneční skupiny DMC Revolution se probojoval na světový šampionát v Leidenu.

Děti s rytmem v těle válí hip-hop. Prodraly se až na mistrovství v Holandsku

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Stavba výzkumného centra v kasárnách začne už v listopadu

Litoměřice - Vize moderního vědeckovýzkumného centra v bývalých Jiříkových kasárnách v Litoměřicích se přiblížila. Jeho stavba začne už v listopadu.

Bývalému starostovi Úštěku hrozí za dotace 10 let vězení

Úštěk - Krajský soud začal projednávat údajné dotační podvody.

Duo Sex Culomets říká: Kulomety jsou víc než pistole

Litoměřice - V Litoměřicích začal v sobotu 14. října osmý ročník divadelní benefice ochotnických souborů. Den před jeho začátkem se v music klubu Baronka konal benefiční večer, kde vystoupilo s premiérou nové hry divadlo Sex Culomets.

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení