Na přelomu roku se městský úřad po deseti letech rozhodl neprodloužit Pavlovi Tschakertovi pronájem objektu vzhledem k tomu, že podnik už déle fungoval jen jako sklad a provozovatel se navíc nechtěl starat o veřejné WC, které je součástí prostor.

Podle místostarosty Jiřího Adámka (ANO 2011) Tschakert na začátku roku požádal o prodloužení termínu pronájmu o měsíc, aby kola stihl vystěhovat. Město mu vyšlo vstříc. „Ale nestalo se vůbec nic,“ konstatuje Adámek s tím, že teď úřad čeká na rozhodnutí soudu.

To by úředníkům rozvázalo ruce k vystěhování krámku a uložení kol někde jinde. Po majiteli kol pak bude město vymáhat náklady na správní řízení, přestěhování a uložení jeho věcí, ale i ušlý zisk. Jakmile bude vyklizeno, město nabídne objekt zájemcům.

Konkurz na nový podnikatelský záměr už úřad vypsal dříve a zájemci se hlásili. „Nabízeli tam cyklokavárnu nebo třeba dílnu,“ přibližuje místostarosta s tím, že pro město je zásadní, aby s novým provozovatelem začalo fungovat veřejné WC.

Deník se pokusil zeptat na důvod otálení s vyklizením obchodu Pavla Tschakerta, jeho mobil je ale nedostupný a na zprávu přes komunikační platformu nereagoval. Ještě v únoru s redakcí komunikoval a vysvětloval, že mu od města nechodí vyrozumění.

Mohlo by vás zajímat: Dívky kazil v karavanu sexem a pornem, místo aby jim byl řádným otcem a strýcem

Eskorta přivedla před ústecký senát muže, obžalovaného ze znásilnění dvou příbuzných dívek | Video: Deník/Jaroslav Balvín