Smyslem akce bylo přiblížit veřejnosti ze sedla kola některá zajímavá místa v obou městech a také na trase mezi nimi.

Lidé si tak mohli prohlédnout například kostel a zvonici v Lounkách, muzeum kraslic v Libotenicích, kostel Vzkříšení Páně v Terezíně nebo terezínský kavalír a jízdárnu.

Obě skupiny cyklistů, kterých bylo podle organizátorů zhruba 25, se potkaly u nedávno otevřeného přívozu mezi Nučnicemi a Nučničkami. „Akce se zdařila, na to, že začínáme se zúčastnilo dost lidí. Smyslem akce bylo představit litoměřickým účastníkům památky na Roudnicku a naopak,“ řekl koordinátor akce Ondřej Fábera.

Velký zájem byl podle něj o muzeum kraslic v Libotenicích nebo o terezínský kostel. Fábera doufá, že v příštím roce by se účastníci cyklojízdy mohli dočkat i zpřístupnění věže kostela, která by nabídla netradiční výhled na systém městského opevnění a do blízkého okolí. Organizátoři plánují stejnou akci i na příští rok, předcházet jí ale podle Ondřeje Fábery bude jarní otvírání Labské stezky.

„Chtěli bychom akci obohatit o jízdu kolem Ohře, a sice z Litoměřic do Doksan,“ dodal Fábera.

Celá akce byla nekomerční a nezisková, neplatilo se žádné startovné a jelo se běžným turistickým tempem. Zhruba pětačtyřicetikilometrovou trasu si projely také rodiny s dětmi, pro které to byl na sklonku cyklistické sezony příjemný výlet.

Původně bylo v plánu i svezení novým přívozem v Nučnicích, kvůli velké vodě se ale nejelo.