Jednotky záchranářů a Vězeňské služby absolvovaly v pondělí 17. června velké cvičení ve Vazební věznici Litoměřice. Jeho námětem byl požár v prostorech společné cely. Zachránit museli 21 figurantů, představujících vězně.

„V prostoru vznikl požár od elektrického spotřebiče. Bohužel osoby nebylo možné okamžitě evakuovat dveřmi kvůli poškozenému zámku ve dveřích. Proto bylo rozhodnuto o násilném vstupu do místnosti po vyříznutí okenní mříže a postupné evakuaci osob pomocí výškové techniky,“ prozradil náčelník štábu hasičského záchranného sboru Lukáš Kébrt.

„Na místě zasahovali profesionální hasiči z litoměřické a lovosické stanice a dobrovolná jednotka z Terezína. Jako záložní jednotku na stanici Litoměřice jsme využili dobrovolné hasiče z Litoměřic, kteří by v případě ostrého výjezdu naše hasiče zastoupili. O zraněné se postarali zdravotníci z jednotlivých stanovišť zdravotnické záchranné služby a postupně je přepravovali do litoměřické nemocnice,“ popsal velitel zásahu Pavel Pech.

Figuranti, kteří představovali vězně, byli studenti z Akademie vězeňské služby ČR ze Stráže pod Ralskem.

Mohlo by vás zajímat: Dýdžej z Roudnice staví pódia pro Metallicu i Stouny. Chystá oslavy výročí firmy

Na návštěvě v roudnickém podniku Area Four Industries, který dobyl koncertními konstrukcemi svět | Video: Deník/Jaroslav Balvín