Do té doby by podle jeho slov mělo být hotovo. Při pohledu na staveniště je však zřejmé, že koupaliště čeká ještě spousta úprav. Může nastat problém s dotací. „Jede se přibližně podle harmonogramu. Další prodlužování termínu už se nechystá. Na 10. listopad chystáme zkušební napuštění bazénu," ubezpečoval starosta.

K ukončení prací má dojít 21. listopadu. Pokud město tento termín nestihne, hrozí mu ztráta finanční dotace. „Projektovací období končí letos. Do té doby se to stihnout musí, jinak o dotace přijdeme. K žádným podstatným změnám však již nedošlo," konstatoval Ryšánek. Štětské koupaliště čeká ještě pokládka dlažby a zavedení potřebné technologie. Během včerejšího dne dělníci zhotovitelské firmy Strabag a. s. pokládali na dno bazénů speciální folie. Minigolf, stolní tenis, horolezeckou stěnu a hřiště na beachvolejbal však zatím nikde nenajdete.

Obyvatelům Štětí se mělo koupaliště otevřít již tuto sezonu. První výkop se plánoval na únor a otevírat se mělo v červenci. Kvůli zpackané projektové dokumentaci však došlo k prvnímu odložení prací. „Když jsme projekt přebírali prvně, zjistili jsme, že nějaké položky chybí nebo nejsou oceněné," uvedl před časem starosta Ryšánek.

Další problémy nastaly, když projekt přebrala dodavatelská firma Strabag a. s.. Ta zpracovala vlastní prováděcí projektovou dokumentaci, čímž se cena z původních 38 milionů vyšplhala na celých 52 milionů korun. Nakonec se město s firmou domluvilo na 43 milionech korun. Pracovat se začalo v létě.

Co město plánuje:

Z koupaliště se má stát volnočasový prostor. Kromě nových bazénů se v areálu budou realizovat také zařízení podporující sportovní vyžití návštěvníků. Tedy minigolf, stolní tenis, horolezecká stěna a hřiště na beachvolejbal. Pro děti se vybuduje nové dětské hřiště. Vše za 43 milionů Kč.