„Obžalovaný se odsuzuje 
k trestu odnětí svobody na šestnáct měsíců. Výkon trestu se na dva roky podmíněně odkládá," zní rozsudek soudu.

Podle něj se měl Pošva na úkor obce úmyslně obohacovat. Z její pokladny si bral finanční odměny postupně, a to bez jakéhokoliv nároku na jejich vyplácení.

A čeho se bývalý starosta 
a učitel dopustil konkrétně? Bez jakékoliv smlouvy si vyplácel odměny za vedení obecní kroniky. Nejednalo se přitom o honorovanou činnost. Pošva navíc do kroniky nezapsal téměř nic. Odměnu si přesto vyplatil dvacetkrát. „Ostatní zastupitelé obce o vedení obecní kroniky buďto vůbec nevěděli, nebo jim byla uvedená činnost prezentována jako bezplatná," uvádí rozsudek.

Pošva si kromě vyplácení honoráře za bezplatné vedení kroniky neoprávněně a svévolně navyšoval také odměnu člena zastupitelstva – neuvolněného starosty. Opakovaně. Ani tuto odměnu neprojednal na zasedáních zastupitelstva.

Opakovaně si vyplácel i příspěvek obce na bytovou jednotku, kterou podle rozhodnutí soudu nedisponuje. Pošva i jeho manželka 
u soudu přitom shodně tvrdili, že jejich dům druhou bytovou jednotku skutečně má.

Pošva tvrdil, že chyba není na jeho straně, ale na straně statistického úřadu. Jeho dokumentace se však shodu
je s katastrem nemovitostí.

„Nevím, jak je to možné. Asi je to překlep. Bytové jednotky máme celou dobu dvě," uvedl před soudem Jaroslav Pošva.

Soudu se nelíbila ani úhrada pokuty, kterou dostala Pošvova manželka, z rozpočtu obce. Ani to neprojednal se zastupitelstvem.

„Jaroslav Pošva zneužil toho, že zastupitelstvo vykonávalo svou činnost pouze formálně a nekontrolovalo jeho jednání ani jeho výdaje z obecního rozpočtu. Veškeré rozhodování činil obviněný samostatně
 a ani při zasedáních zastupitelstva obce nepřipustil diskusi o jednotlivých výdajích, ani o rozpočtu. S finančními prostředky obce nakládal podle svého uvážení," uzavřel soudce Jaroslav Svoboda.