Na své okolí vždy působila jako plná energie 
a dobré nálady. Nikdo z kamarádů nedokázal pochopit její náhlé zmizení. Tři dny pátrali policisté, rodina a přátelé po osmadvacetileté Lucii Zázvorkové z Valtířova. Nakonec ji našli v bezvědomí nedaleko Úštěka.

Petru, která Lucii znala ze sportování, její zmizení překvapilo. „Vždy byla plná energie a usměvavá. Byl to takový člověk, který svou přítomností dodával dobrou náladu druhým. Dost mě zarazilo, když jsem se dozvěděla, že je nezvěstná," začala ve vyprávění mladá žena, která nechtěla sdělit své příjmení.

Pohřešovanou Lucii Zázvorkovou našli policisté v úterý. „Při pátrání zasahovali psovodi a letecká hlídka. Pohřešovanou ženu jsme našli díky dobré spolupráci mezi policisty z Litoměřic a Ústí. Letecká záchranná služba ji transportovala do Masarykovy nemocnice. Je relativně 
v pořádku," řekla mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová. Mluvčí nemocnice Jiří Vondra dodal, že pacientka leží na anesteziologicko – resuscitačním oddělení.

Podle zjištění Deníku, měli tělo Lucie zahlédnout policisté z vrtulníku, a poté na místo navigovat hlídku na zemi.

Informace, které pronikly na veřejnost, mluví o tom, že měla Lucie nechat před odjezdem z domova dopis na rozloučenou a svého psího kamaráda dát k rodičům.

„To, co se říká s tím dopisem, nechápu. Je pravda, že jsem ji blízce neznala. Člověk, který vypadá, že má dobrou náladu na rozdávání, může řešit těžké problémy," dodala Lucčina kamarádka Petra.


Jak šel čas v případu zmizelé Lucie

Od neděle pátrali policisté po mladé ženě, která odjela svým autem z domova a nedávala o sobě žádné informace. V pondělí pátrání zveřejnila média. Policisté do akce zapojili také vrtulník a psovody. V úterý našli ležet Lucii v bezvědomí blízko Úštěka.