Rozhodčí si tak získal spoustu nepřátel, ale zůstala mu i řada věrných kamarádů, kteří jako on uznávali sport ohraničený pravidly platnými pro každého aktéra hry.

Karel ukončil svou kariéru rozhodčího před dvaceti lety ze zdravotních důvodů. Byl to pro něho stejně těžký konec, jako pro aktivního sportovce, který sportu až dosud věnoval každou volnou chvíli. Od toho okamžiku začal střádal podklady pro knihu svých vzpomínek, kterou v závěru letošního roku vydal. Je obdivuhodné, nač si dokázal vzpomenout a co uměl v publikaci o 280 stranách zdokumentovat.

Není to kniha jen o něm, najde se v ní celá plejáda rozhodčích počínaje okresním přeborem a konče fotbalovou ligou. Autor popisuje často peprným způsobem zajímavé události a zákoutí soutěží, zvláště těch prestižních, ve kterých se nebál nařídit penaltu. Čtenář zde najde mimo jiného jeho názor na ovlivňování utkání.

Vzpomínám si na Karla i z jeho poctivé přípravy, kdy svým korpulentním vzhledem při běhu na atletické dráze budil u mých svěřenců úsměv na tváři. Úsměv pominul při pohledu na stopky. Je třeba připomenout, že autor vzpomínek při svém putování po zemích českých koketoval ve svém mládí s řadou sportů, vedle hokeje a atletiky, vzpíral, boxoval a hrál stolní tenis. Měl i společenské vlohy, dobře tančil, zpíval a hrál divadlo. Možná, že mohl dosáhnout úspěchu i tam, ale vždy ho to po krátké době dotáhlo zpět k fotbalu.

Věřím, že knihu pod názvem Život v černém aneb Kde je Popper, tam je fofr, si s chutí přečtou nejen rozhodčí a fotbalisté, ale i ostatní sportovci. Možná, že to bude inspirace pro ty, kteří se chystají na zasloužilý odpočinek po aktivním sportování. Knihu lze objednat na telefonu 604824720 nebo na adrese fofr.ltm@tiscali.cz.